Zpět

Jak vyčistit hedvábnou kravatu?

Počet shlédnutí: 2103

Jak si poradit se špinavou hedvábnou kravatou? Jak ji vyčisti? Jak si poradit? Rady jak vyčistit hedvábnou kravatu.

Jak vyčistit hedvábnou kravatu?

Jak vyčistit hedvábnou kravatu?

Na to je nejjednodušší recept, a to nechat si vyčistit kravatu u odborníků tedy v čistírně. Mají na to to správné vybavení a zařízení. Platí to pro hedvábné kravaty, ale i pro kravaty z ostatních materiálů.

 

 

A jak vyčistit kravatu sami?

Ale protože jsme čeští kutilové, máme tu návrh, jak kravatu, a to hedvábnou kravatu, ale i ty ostatní kr

Nejdříve je potřeba zkusit obyčejné tekuté mýdlo, které naneseme vlhkou houbičkou či hadříkem na kravatu. Necháme chvilku působit za jemného roztírání a pak čistou vlhkou houbičkou kravatu zbavíme mýdla a snad i nečistoty.avaty, vyčistit doma.

Druhý a agresivnější stupeň, jak vyčistit kravatu, je pomocí žlučového mýdla. Prodávají ho i v tekutém stavu. To nanesete na kravatu stejným způsobem jako v případě obyčejného mýdla.

A když už ani to nepomůže, tak na postižené místo kravaty naneste Vanish, případně přípravek podobných vlastností a ručně vyperte v umyvadle ve vlažné vodě.

A když už ani to nepomůže, tak kravatu s nečistotou, na které je nanesen nějaký čisticí 

prostředek, nechte vyprat v pračce na co nejšetrnější způsob praní a nejnižší otáčky ždímání.

Při každém čištění kravaty může dojít k jejímu nenávratnému poškození, proto znovu opakuji, že nejjistější způsob, jak vyčistit hedvábnou kravatu i kravaty ostatní materiálu, je u odborné firmy.

Nicméně pokud se vyčištění kravaty nezdaří, nezoufejte. K jejímu skutečnému zničení nedošlo při pokusech kravatu vyčistit, ale už při jejím znečištěním.

Závěrem je potřeba si uvědomit, že kravaty a to i hedvábné kravaty jsou spotřebním zbožím, kdy každé toto zboží má svou životnost. Každá kravata uvadá a čištění kravaty tento proces jen urychluje. Proto klidně kravatu zahoďte a kupte si novou a třeba rovnou kravatový set s kapesníčkem a manžetovými knoflíčky se stejným vzorem. Ušetříte čas i peníze za čištění. Zároveň si uděláte radost. A každou novou kravatu okamžitě okolí pozná. Je to výrazný pánský módní doplněk, který musí muže zdobit.

Přihlášení

Vemte prosím na vědomí, že tato stránka používá cookies. Vice info